Mesto Bojnice 1.12.2011 navštívili traja spisovatelia Slovenského PEN Centra, účastníci projektu Literatúra na cestách: Gustáv Murín, Marek Mittaš a Zuzana Kuglerová. Po slávnostnom prijatí pánom zástupcom primátora Ing. Priehodom bol venovaný krátky priestor aj na otázky návštevníkov - seniorov aj juniorov.
Po ňom sa v knižnici uskutočnilo stretnutie žiakov 5.A triedy ZŠsMŠ Bojnice s pani spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou. Najskôr deťom porozoprávala niečo o sebe, svojej rodine a písaní.
Deti sa už skôr zoznámili s jej knihou
Kliatba kožušníkovej vdovy a zasypali ju množstvom otázok. Pani Kuglerová prirovnala spoločenskú miestnosť v knižnici, kde sa podujatie uskutočnilo s priestormi atchívu, ktorý navštívila, predtým, ako vznikla kniha povestí Kliatba kožušníkovej vdovy. Viac prezradila o jednotlivých príbehoch v knihe. ako sa k ich koreňom dostala v pátraniach v kronikách. Deti zaujímala aj knižná podoba povestí, pýtali sa aj na ilustrátorov jej kníh.
Dozvedeli sa, že má rada ilustrátora Bystríka Vanča, ktorý ilustroval aj jej knihu Kliatba kožušníkovej vdovy. V nej sa jej najviac páči obrázok k povesti Čierne vojsko kráľa Mateja, ktorá nie je iba plochou ilustráciou, ale je vlastne kruhovým pohľadom. Žiakov zaujímalo aj prečo píše o histórií a prečo má kniha väčšinu smutných príbehov. Bolo im zodpovedané, že jej mama bola učiteľka dejepisu a preto musela dejepis dobre vedieť a že v histórii je asi viac smutných udalostí ako veselých a ona sa stala spisovateľkou tejto vážnejšej literatúry aj preto, že keď navštívila vydavateľstvá, mali skôr záujem o vydávanie takýchto kníh. Na Slovensku je asi viac autorov pre deti, ktorí píšu skôr veselé príbehy. Deti si v podaní autorky vypočuli aj veselý príbej Turecká polievka. Vznikol podľa skutočnej udalosti - príchode kávového nápoja na Slovensko. Asi sa im aj najviac páčil, pretože podľa slov pani učiteľky Jany Gažovej písali v škole po stretnutí s pani spisovateľkou väčšinou túto povesť. Na stretnutí s deťmi bola vynikajúca atmosféra, ktorá možno aj vytvorila základy vzniku knihy bojnických povestí, ktoré napíšu bojnické deti, pretože pani Kuglerová prisľúbila, že sa do Bojníc vráti a opäť sa stretne s piatakmi, ktorí majú zatiaľ za úlohu napísať príbeh, ktorý si ako najstarší pamätajú ich starí či prastarí rodičia.