www.mestskakniznicabojnice.sk
Pondelok, Utorok, Štvrtok 9-17 Streda, Piatok 10-18 Obed 12-12.30 h

Vanda Rozenbergová

Vanda Rozenbergová

Do MsK v Bojniciach zavítala 8.4.2019 aj vďaka úspešnému projektu knižnice, podporeného grantom z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, spisovateľka Vanda Rozenbergová. Stretla sa s druháknmi a predškolákmi zo ZŠsMŠ v Bojniciach. Rozprávala predovšetkým o knihe Websterovci, i keď sa nevyhla aj otázkam zo súkromného života.
Vanda Rozenbergová

Vďaka nim sme sa dozvedeli, že má dvoch synov-Maxa a Alexa, jej najobľúbenejšia farba je červená, oranžová a jej odtiene, v súčasnosti žije v dvoch mestách-v Prievidzi aj v Piešťanoch, kam sa chystá presídliť. Rada aj kreslí, i keď radšej píše. Jej vlastné práce sa objavili aj na obálkach jej dvoch (z piatich doteraz vydaných) kníh pre dospelých- Slobodu bažantom a Muž z jamy a deti z lásky. Deti si mohli pozrieť aj jej výtvarné práce, ktoré doniesla so sebou.
Vanda Rozenbergová

Porozprávala aj o svojich aktivitách v Občianskom združení Deti Dunaja. Priblížila život detí, pre ktoré nie je samozrejmosťou tečúca voda, elektrina, jedlo či maškrta.


Vanda Rozenbergová

Deti najviac zaujalo rozprávanie o pavúčej rodine Websterovcov. Vanda Rozenbergová totiž napísala knižnú verziu prvého slovenského 3D animovaného večerníčka, ktorého autormi sú: Katarína Kerekesová, Zuzana Križková, Juraj Raýman, Zuzana Dzurindová a Peter Nagy. Množstvo otázok sa týkalo pavúkov a zvlášť pavúčej rodiny Websterovcov. Pôvodne mali mať priezvisko Sieťovci, pretože sa ale seriál vysiela aj v Anglicku, majú tomu prispôsobené aj mená. Na podnet spisovateľky deti vymýšľali, čo by sa mohlo prihodiť Lili, šesťročnej pavúčej slečne, ktorá býva len doma, na Cvernovej ulici, vo výťahovej šachte... čo keby vyšla na ulicu a tam... by ju uniesli, možno aj deti... Vanda ich za vymýšľanie pochválila a poďakovala, prisľúbila, že sa niečo z ich nápadov objaví aj v druhej knihe pokračovaní, na ktorých v súčasnosti pracuje. Mali by byť aj ako večerníčky odvysielané v televízií pred Vianocami 2019.

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa opäť niekedy na stretnutí v knižnici.